Start Wiadomości Londyńczycy oburzeni policyjnym apelem

Londyńczycy oburzeni policyjnym apelem

736
0

Przy stacji Waterloo, jednej z największych w Londynie, pojawiła się świetlna tablica z prośbą, by nie dawać żebrakom pieniędzy. Pomysł policji nie spodobał się Londyńczykom, którzy piszą w mediach społecznościowych, że znak jest „haniebny”, „dziwny” i „absolutnie obrzydliwy”.

Przy wejściu do stacji pojawił się znak o treści: „Wiadomość policji. Prosimy nie dawać pieniędzy żebrakom”. Komunikat wywołał natychmiastowe oburzenie w mediach społecznościowych, w których Londyńczycy oskarżają policję m.in. o demonizowanie bezdomnych i brak humanitaryzmu.  Policja broni się twierdząc, że większość ludzi proszących przechodniów o pieniądze to nie bezdomni, którzy naprawdę potrzebują pomocy, lecz osoby uzależnione, zbierające pieniądze na narkotyki. Sugerują też, że osoby, które chcą wspomóc żebrzących powinny raczej ofiarować jedzenie, nie pieniądze – informuje Evening Standard.

Policja wydała oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że znak powstał w odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności, która obawia się o swoje bezpieczeństwo. Zapewnia też, że funkcjonariusze we współpracy z władzami miasta wspierają i pomagają żebrakom, ale równocześnie muszą egzekwować nielegalną działalność.

Na kontach na Facebooku i Twitterze mieszkańcy Londynu piszą m.in., że policja powinna raczej wskazać w jaki sposób można pomóc potrzebującym, niż umieszczać niehumanitarne apele. Część użytkowników pisze także, że policyjna wiadomość jest przejawem dyskryminacji.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJuncker: „Angielski traci znaczenie w Europie”
NastępnyPlany budowy tarasu dla palaczy na dachu jednego z barów w Hampshire