Start Wiadomości Londyn zbyt drogi dla rodzin

Londyn zbyt drogi dla rodzin

796
0

Londyn zbyt drogi dla przeciętnych mieszkańców chcących założyć rodzinę.

Badania przeprowadzone przez Generation Rent udowadniają, że Londyn jest poza zasięgiem przeciętnej pary chcącej założyć rodzinę.

Analiza rządowych statystyk dochodów mieszkańców i czynszów w Londynie, przeprowadzona przez tę organizację wskazuje, że w każdej z dzielnic miasta średni koszt wynajmu trzypokojowego mieszkania jest poza zasięgiem finansowym przeciętnej rodziny. Z tego powodu Generation Rent stworzyło votehomes2016.com, chcąc pokazać nowemu burmistrzowi Londynu, jak ważne są interesy wyborców wynajmujących mieszkania.

W przekroju całego miasta mediana czynszu kształtuje się na poziomie 52 proc. mediany wynagrodzenia i zdecydowanie powyżej 30 proc., które uważane jest za przystępne cenowo. Nawet w najtańszej londyńskiej dzielnicy – Havering, średni czynsz za trzypokojowe mieszkanie stanowi 35 proc. mediany zarobków.

Trudność z opłaceniem czynszu, gdy tylko jedna osoba w rodzinie jest zatrudniona, oznacza, że przeciętna para mieszkająca w Londynie nie może sobie pozwolić na dzieci.

Generation Rent stworzyło www.votehomes2016.com, by przedstawić z obiektywnego punktu widzenia propozycje głównych kandydatów na burmistrza Londynu, które bezpośrednio dotyczą ludzi prywatnie wynajmujących mieszkania. Każda propozycja kandydatów dostaje czerwone światło, jeśli utrzymuje status quo, żółte, jeśli jest na właściwych torach i zielone, jeśli znacząco poprawi obecną sytuację. Strona będzie aktualizowana w miarę jak kandydaci będą przedstawiać nowe propozycje.

Wśród innych propozycji, kampania Generation Rent apeluje do kandydatów, by zobowiązali się do budowania takich domów pod wynajem, które rzeczywiście będą w zasięgu finansowym mieszkańców Londynu, tak by najbiedniejsze 25 proc. Londyńczyków nie wydawało więcej niż 30 proc. swojego zarobku na czynsz.

– Mieszkania są tak drogie, że nawet pary z normalnymi dochodami nie są w stanie założyć rodziny. Ludzie, którzy tu się wychowali stają przed niemożliwymi wyborami odnośnie swojej przyszłości. Status Londynu jako globalnej stolicy szybko zniknie, jeśli połowa populacji będzie zmuszona zapomnieć o swoich aspiracjach – powiedziała Betsy Dillner, dyrektorka Generation Rent.

Potrzebujemy burmistrza, dla którego obniżenie kosztów wynajmu będzie priorytetem i który pomoże dwóm milionom ludzi obecnie wynajmującym mieszkania prywatnie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniProjekt budowy nowego terminala dla promów odrzucony
NastępnyPrzełomowe badania nad ADHD na uniwersytecie w Southampton