Start Polecane Londyn: Więcej policjantów uzbrojonych w paralizatory

Londyn: Więcej policjantów uzbrojonych w paralizatory

692
0

Około 2000 dodatkowych londyńskich policjantów zostanie uzbrojonych w paralizatory, aby lepiej przeciwdziałać terroryzmowi i atakom nożowników – poinformował Scotland Yard.

Decyzja oznacza, że liczba uzbrojonych w paralizatory policjantów wzrośnie do 6400. Liczba ta stanowi prawie jedną trzecią funkcjonariuszy Metropolitan Police pracujących na tzw. pierwszej linii. Policjanci będą wyposażeni w tesery, czyli paralizatory elektryczne posiadające, dzięki wystrzeliwanym elektrodom, zasięg rażenia do 5 metrów.

Cressida Dick, szefowa Met Police powiedziała, że jej decyzja o zwiększeniu liczby uzbrojonych policjantów jest odpowiedzią na rosnącą liczbę napaści nożowników, ma też być jednym z narzędzi walki z terroryzmem – informuje Evening Standard.

– Niewątpliwie są sytuacje, w których ludzie planujący ataki nożowe lub terrorystyczne mogą być bardzo skutecznie obezwładniani przez tesery, co widzieliśmy ciągu ostatnich kilku tygodni. Nie jest to bezpośrednia odpowiedź, ale jestem pewna, że to w pewnym stopniu pomoże – zapewniła Cressida Dick.

Zdanie to podziela Ken Marsh, przewodniczący federacji Met Police, który powiedział, że gdyby policjanci podczas zamachu na London Bridge byli uzbrojeni w paralizatory, to szybciej obezwładniliby napastnika.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni9-latek bohaterem pożaru wieżowca Grenfell
NastępnyNie będzie porozumienia pomiędzy konserwatystami a DUP?