Start Coronavirus Londyn wchodzi na wyższy system blokowania

Londyn wchodzi na wyższy system blokowania

787
0

Londyn wchodzi na poziom drugi systemu blokowania. Oznacza to, że miliony osób będzie miała zakaz mieszania się w pomieszczeniach. Nowe obostrzenia mają wyjść od soboty.

Miliony osób w stolicy nie będą mogły spotykać się z ludźmi z innych gospodarstw domowych w pomieszczeniach, czy to w ich domu, czy w pubie. Londyńczykom doradzono również, aby unikali transportu publicznego i ograniczali liczbę podróży, które wykonują, jeśli to możliwe. Minister zdrowia Helen Whately powiedziała londyńskim deputowanym o decyzji podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej.

We wtorek burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział Sky News, że dalsze ograniczenia są „nieuniknione”, ponieważ liczba przyjęć do szpitala i wskaźniki zakażeń „idą w złym kierunku”. Napisał również do premiera, mówiąc mu: „Nikt z nas nie chce więcej ograniczeń w Londynie, ale biorąc pod uwagę wzrost wskaźników infekcji i brak testów, mamy niewielki wybór”. Średni wskaźnik infekcji w całym Londynie wyniósł 78 nowych przypadków na 100 000 osób w tygodniu poprzedzającym 9 października.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPrzypadki koronawirusa zarejestrowane w domach opieki w Hampshire
NastępnyDwie nowe przestrzenie do zabawy dla dzieci otwarte w Eastleigh