Start Wiadomości Londyn: Samolot uniknął zderzenia z dronem

Londyn: Samolot uniknął zderzenia z dronem

758
0

W drodze na lotnisko Heathrow Airbus A320 w ostatniej chwili uniknął zderzenia ze zdalnie sterowanym dronem.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 165 pasażerów. Piloci zauważyli urządzenie przelatując nad najwyższym budynkiem Wielkiej Brytanii – The Shard.

Z oficjalnego raportu wynika, że pilot zauważył urządzenie z okna w kabinie i bezpiecznie wyminął drona w odległości zaledwie 20 metrów. Pasażerowie i załoga mieli więc ogromne szczęście, że nie doszło do wypadku, zwłaszcza biorąc pod uwagę miejsce zdarzenia.

„Daily Mirror” informuje, że to już trzeci przypadek w ostatnich dniach, kiedy samolot lecący na Heathrow musiał wykonać nieprzewidziany manewr, aby uniknąć zderzenia z dronem.

Policja rozpoczęła śledztwo w związku z dużą liczbą zgłoszeń o powodujących zagrożenie dronach latających w okolicach lotniska.

– Członkowie rady zgodnie uznali, że cudem uniknięto zderzenia oraz, że operator drona nie powinien latać maszyną tak blisko lotniska na takich wysokościach – mówił przedstawiciel rady nadzorczej Heathrow. –  Incydent został skategoryzowany jako zdarzenie dużego ryzyka, nie udało się jednak namierzyć właściciela drona – dodał.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSklepy w Southampton przyłapane na sprzedaży noży nieletnim
NastępnyTramwaj, który wykoleił się w Londynie, jechał trzy razy za szybko