Start Wiadomości Londyn protestuje przeciwko wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii

Londyn protestuje przeciwko wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii

521
0

W sobotę ulicami Londynu przeszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy protestowali przeciwko Brexitowi. Demonstracja zakończyła się serią wystąpień politycznych na placu przed brytyjskim parlamentem.

Protest odbył się przed dzisiejszym głosowaniem w parlamencie w sprawie projektu ustawy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, która przenosi zapisy unijnego prawa do prawa brytyjskiego, zapewniając tym samym ciągłość prawną po Brexicie.

Wśród przemawiających na placu przed parlamentem znalazł się również aktywista polonijny, Wiktor Moszczyński, który wypowiedział się w imieniu polskiej społeczności. Moszczyński mówił między innymi o konsekwencjach ubiegłorocznego referendum w sprawie Brexitu dla polskich dzieci mieszkających w Wielkiej Brytanii. Wiele z tych dzieci, które mieszkają w UK od wielu lat lub nawet od urodzenia musiało odpowiadać na pytanie o to, kiedy wracają do Polski. Działacz wspomniał także o tym, że Polacy są coraz bardziej zaniepokojeni o los swoich rodzin i o swoje miejsca pracy.

PoprzedniMężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował pracowników pizzerii
NastępnyNowy ośrodek buddyzmu otwarty w Southampton