Start Brexit Londyn prosi Brukselę o dłuższy okres przejściowy po Brexicie

Londyn prosi Brukselę o dłuższy okres przejściowy po Brexicie

827
0

Brytyjski rząd zwrócił się do Unii Europejskiej o możliwość przedłużenia okresu przejściowego po  Brexicie – informuje The Independent.

Według wcześniejszych ustaleń okres przejściowy powinien zakończyć się 31 grudnia 2020 roku, ale brytyjscy negocjatorzy oświadczyli dzisiaj, że chcą przedyskutować możliwość wydłużenia tego okresu. Zdaniem strony brytyjskiej powinien on trwać tak długo, jak dużo czasu potrzebuje Wielka Brytania na przygotowanie nowego prawa.

– Zjednoczone Królestwo uważa, że czas trwania okresu powinien być określony przez czas potrzebny na przygotowanie i wdrożenie nowych procesów i systemów, które będą stanowiły podstawę przyszłego partnerstwa – oświadczyli brytyjscy negocjatorzy. – Wielka Brytania zgadza się z tym, że okres ten powinien wynosić około dwóch lat, ale pragnie omówić z UE proponowaną datę zakończenia – brzmi dalsza część oświadczenia.

Jak informuje The Independent brytyjski rząd rozważa możliwość ubiegania się o dłuższy okres, ponieważ nie jest pewien, czy zaproponowany przez Brukselę okres zapewni wystarczającą ilość czasu na przygotowanie. Zgodnie z obecnymi ustaleniami Brexit nastąpi 29 marca 2019 roku, a okres przejściowy zakończy się 31 grudnia 2020 roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSzkoła w Hampshire zamknięta z powodu myszy
NastępnyBrytyjscy rolnicy obawiają się, że po Brexicie zabraknie pracowników