Start Wiadomości Londyn: nowa siedziba Google i nowe miejsca pracy

Londyn: nowa siedziba Google i nowe miejsca pracy

1195
0

Google potwierdziły plany ekspansji na Londyn i planują utworzenie nowych miejsc pracy w stolicy. Ich liczba szacowana jest na 3 tysiące.

Szef wykonawczy Google, Sundar Pichai, zapowiedział plany budowy 10-piętrowego kompleksu o powierzchni ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych przy Pancras Square. Po miesiącach spekulacji na temat przyszłości firm technologicznych po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i wątpliwościach z tym związanych, decyzja Google jest w końcu pewnego rodzaju pozytywnym impulsem.

Po wizycie w Londynie, Sundar Pichai stwierdził, że będzie to pierwszy budynek poza granicami USA należący do Google i w pełni przez nich zaprojektowany. Według wstępnych szacunków projekt ma kosztować miliard funtów.

– Jest dla mnie jasne, że w Wielkiej Brytanii przyszłość nauk komputerowych ma przed sobą ogromną przyszłość. Widzę tutaj talent, świetne placówki edukacyjne i pasję do innowacji – powiedział dyrektor wykonawczy Google. – Jesteśmy podekscytowani inwestycją na King’s Cross – dodał.

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, stwierdził, że inwestycja Google to wotum zaufania dla miasta. Dodał też, że firma jest w Londynie mile widziana.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKolejny niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony w Portsmouth Harbour
NastępnySklepy w Southampton przyłapane na sprzedaży noży nieletnim