Start Wiadomości Londyn: Nauczą się reagować w razie zagrożenia

Londyn: Nauczą się reagować w razie zagrożenia

690
0
Nadiia Gerbish / Shutterstock.com

Pracownicy zostaną przeszkoleni z tego jak się zachować w przypadku zagrożenia terrorystycznego – informuje „Evening Standard”. W samym Londynie przygotowanych w taki sposób zostanie ponad 600 tys. osób.

Policja chce, aby osoby pracujące w takich miejscach publicznych jak centra handlowe, ośrodki sportowe, rozrywki i wypoczynku, nauczyły się jak odpowiednio reagować w razie zagrożenia zamachem terrorystycznym.

Szczegóły programu o nazwie „Project Griffin” ogłosił Scott Wilson z policji. Projekt funkcjonuje od lipca 2004 roku i rocznie tego typu szkolenie przechodzi ok. 100 tys. osób na terenie całej Wielkiej Brytanii.

W następnych latach taką wiedzę nabędzie ok. milion pracowników w całym kraju. Założeniem jest jednak, że osoby, które już posiadają niezbędną wiedzę, będą szkolić swoich współpracowników – czytamy na stronie standard.co.uk.

– Każdy ma swoją rolę do odegrania w planie przygotowawczym do ewentualnego ataku ze strony terrorystów. Project Griffin jest potrzebną inicjatywą, która sprawi, że wszyscy będą wiedzieli w jaki sposób zachować się w razie zagrożenia ze strony terrorystów – uważa brytyjski minister bezpieczeństwa, John Hayes.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton ma nadzieję na tytuł Europejskiego Miasta Kultury
NastępnyDarowizna na rzecz kultury w Southampton