Start Wiadomości Londyn: Liczba turystów spada ze względu na ryzyko ataku?

Londyn: Liczba turystów spada ze względu na ryzyko ataku?

590
0

Liczba odwiedzających w najbardziej popularnych atrakcjach turystycznych w stolicy Wielkiej Brytanii spadła w ubiegłym roku z obawy, że miasto stanie się celem ataku terrorystycznego – informuje Evening Standard.

Zaledwie kilka dni po tragicznych wydarzeniach na Westminster Bridge, stowarzyszenie Alva ujawniło statystyki na temat ruchu turystycznego w Londynie w 2016 roku. Okazuje się, że liczba odwiedzających sukcesywnie spada. Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Wiktorii i Alberta w 2016 roku odnotowało o milion odwiedzających mniej, niż rok wcześniej. Dyrektor stowarzyszenia tłumaczy, że podczas badania udało się ustalić, że strach przed zagrożeniem ze strony terrorystów odczuwają nie tylko przyjezdni turyści, ale również rdzenni mieszkańcy Londynu. Ma to związek z atakami terrorystycznymi w Brukseli, Paryżu i Nicei, które sprawiły, że niektórzy ludzie niechętnie odwiedzają większe miasta.

Eksperci uważają, że spadek turystów w Londynie jest też częściowo związany ze strajkami kolei, które spowodowały spore utrudnienia komunikacyjne. Jednak specjaliści uspokajają, że Londyn nie przestanie być jednym za najpopularniejszych miejsc odwiedzin turystów. Jego pozycja, mimo chwilowych trudności, wydaje się być nie zachwiana.

Bernard Donoghue, dyrektor powiedział również, że wbrew pozorom czerwcowe referendum w Wielkiej Brytanii miało pozytywny wpływ na liczbę gości, ponieważ spadek wartości funta przyczynił się do zwiększenia liczby odwiedzin od września do końca roku 2016.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTheresa May: Wyspy będą zjednoczonym narodem poza UE
NastępnySouthampton: dziwny robak znaleziony w szpitalnym jedzeniu