Start Wiadomości Londyn: Kolejna próba ataku terrorystycznego?

Londyn: Kolejna próba ataku terrorystycznego?

804
0

27 kwietnia w pobliżu brytyjskiego parlamentu policja zatrzymała mężczyznę uzbrojonego w noże. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Scotland Yard 27-letek został zatrzymany na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu terroryzmowi.

Według informacji przekazanych News Sky 27-letni podejrzany był już znany policji, a jago zatrzymania dokonano na podstawie informacji wywiadowczych. Mężczyznę zatrzymano w pobliżu wejścia do stacji Westminster przed brytyjskim parlamentem. Plecak, który miał przy sobie podejrzany był wypakowany kuchennymi nożami. W chwili, gdy doszło do incydentu premier Theresy May nie było w siedzibie na Downing Street. Mężczyzna przebywa obecnie w jednym z aresztów w Londynie. Trafił tam pod zarzutem posiadania broni, a także „zlecania, przygotowania lub podjudzania do aktów terroryzmu”.

W nocy z 27 na 28 kwietnia w północno-zachodnim Londynie doszło również do innej akcji antyterrorystycznej. W jej wyniku zatrzymano sześć osób, a jedna z nich – 20-letnia kobieta została postrzelona. Jej stan jest ciężki, lecz stabilny – informuje Scotland Yard. Policja twierdzi, że przeprowadzona operacja, nie była związana z zatrzymaniem 27-latka pod brytyjskim parlamentem. W wyniku akcji zatrzymano dwóch 28-latków, 16-latka, 20-latka, 43-letnią kobietą, oraz wspomnianą 20-latkę, którą trafiła do szpitala. Funkcjonariusze poinformowali, że wszystkie te osoby zostały aresztowane pod zarzutem przygotowania i podżegania do aktów terrorystycznych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNajwiększy w UK park wodny na powietrzu w Hampshire w ten weekend
NastępnyRośnie poparcie dla partii Theresy May