Start Wiadomości Londyn: Kilkadziesiąt tysięcy protestujących przeciwko Brexitowi

Londyn: Kilkadziesiąt tysięcy protestujących przeciwko Brexitowi

743
0

Nawet 50 tys. osób mogło w sobotę na ulicach Londynu zaprotestować przeciwko Brexitowi – informują brytyjskie media za nieoficjalnymi danymi podanymi przez policję obecną na demonstracji. 

Protestujący przeszli ponad trzy kilometry by dotrzeć pod budynek brytyjskiego parlamentu. Swój przemarsz rozpoczęli bowiem przy Hyde Park Corner, niosąc w rękach m.in. flagi Unii Europejskiej oraz transparenty z hasłami w różnych językach: Europa – tak, ksenofobia – nie, Kochamy Europę, Londyn chciał zostać w UE.

Początkowo przemarsz miał odbyć się w miniony wtorek, jednak policja ze względu na obawy dotyczące zbyt dużej liczby uczestników, odmówiła jego przeprowadzenia na Trafalgar Square.

Wśród demonstrantów znalazł się też Tim Farron, lider ugrupowania Liberalnych Demokratów, który zapowiedział walkę o to by z Unii nie wyjść lub szybko do niej ewentualnie powrócić, gdyby nie udało się zapobiec Brexitowi.

Zgodnie z danymi podanymi przez Centralną Komisję Wyborczą UK, w Londynie aż 60 proc. głosujących było za dalszym członkostwem Wielkiej Brytanii w UE.

Policja odmówiła podania oficjalnych danych dotyczących rzeczywistej liczby uczestników demonstracji.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLos Polaków na Wyspach po wyjściu z UE
NastępnyBoją się utraty polskich pracowników po Brexicie