Start Wiadomości Londyn: Furgonetka wjechała w ludzi przed meczetem

Londyn: Furgonetka wjechała w ludzi przed meczetem

733
0

Jedna osoba nie żyje, a dziesięć zostało rannych po tym, jak samochód wjechał w grupę ludzi wychodzących z meczetu w Londynie. Premier Theresa May powiedziała, że wydarzenie traktowane jest jako incydent terrorystyczny.

Do zdarzenia doszło po północy z niedzieli na poniedziałek. W meczecie trwały modlitwy z okazji ramadanu. Gdy ludzie zaczęli opuszczać budynek wjechała w nich rozpędzona furgonetka. W wyniku zdarzenia jedna osoba niż żyje, a 10 zostało rannych, z czego dwie osoby opatrzono na miejscu, a osiem trafiło do szpitala. Policja aresztowała 48-letniego kierowcę samochodu. Mężczyzna trafi do szpitala na badanie psychiatryczne, co jak informuje Scotland Yard, jest standardową procedurą w takich przypadkach.

Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że zdarzenie było „aktem islamofobii”. Theresa May z kolei powiedziała, że zajście należy traktować, jako incydent terrorystyczny. Premier zwołała posiedzenie sztabu kryzysowego COBRA. Natomiast burmistrz Londynu Sadiq Khan nazwał atak „celowym zamachem wymierzonym w niewinnych Londyńczyków”.

Londyńska policja zapewniła, że na ulicach pojawią się dodatkowe patrole, by uspokoić zaniepokojoną społeczność.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCoraz więcej Brytyjczyków występuje o niemieckie obywatelstwo
NastępnyPolacy pobili 17-latkę, bo spotykała się z Anglikiem