Start Wiadomości Londyn: Big Ben w remoncie przez 3 lata

Londyn: Big Ben w remoncie przez 3 lata

3616
0

Pierwszy raz od dekady Big Ben zamilknie. Przez trzy lata będzie prowadzony remont, którego koszt wyniesie 29 milionów funtów.

Rusztowania pojawią się już na początku 2017 roku. Renowacji zostanie poddany cały zegar, jego mechanizm oraz wahadło. Elizabeth Tower, w której umieszczony jest zegar dodatkowo przejdzie remont izolacji i elewacji. Na czas trwania remontu zegar zostanie wyciszony pierwszy raz od 2007 roku.

Zegar jednak nie zostanie całkowicie „sparaliżowany”, a jedna z głównych wizytówek Londynu nie zostanie odebrana turystom na tak długi czas. Przynajmniej jedna fasada ma być zawsze czynna dla zwiedzających i fotografujących, ale również ze względu na takie wydarzenia jak Sylwester czy Dzień Pamięci. Jednak niezbędne jest dostosowanie 157-letniej wieży do obecnych norm bezpieczeństwa, ponieważ ostatnia renowacja miała miejsce ponad 30 lat temu – 1983-85 r.

Remont obejmie również zainstalowanie w wieży windy, która znacznie ułatwi niepełnosprawnym pełen dostęp. Obecnie, aby wejść na szczyt, należy pokonać 334 stopnie. Co więcej, ułatwi to również ewentualną ewakuację poszkodowanych, których obecnie należy wynosić przy pomocy dźwigu zewnętrznego.

Zapowiedziano jednak, że winda nie będzie używana przez tysiące turystów, którzy każdego roku pojawiają się w Elizabeth Tower. Oni nadal będą mogli doświadczyć drogi przez ponad 330 schodów w drodze do dzwona.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBiałe święta w Hampshire? Mieszkańcy hrabstwa mogą tylko pomarzyć
NastępnyRząd spóźnia się z wypłatami dla rolników