Start Wiadomości Londyn: 67 przestępstw od początku działania nocnego metra

Londyn: 67 przestępstw od początku działania nocnego metra

686
0

Od początku funkcjonowania 24-godzinnego metra doszło do 67 przestępstw – zdaniem przedstawicieli Transport for London (TfL) to ogromny sukces i zasługa dodatkowych patroli policji – donosi „Evening Standard”.

TfL w raporcie przygotowywanym przed uruchomieniem nocnego metra szacował, że może się to wiązać ze wzrostem przestępczości i antyspołecznego zachowania. W rezultacie tych obaw, przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 3 miliony funtów w patrole policji i porządku pilnowało 100 dodatkowych funkcjonariuszy.

Pierwsze oficjalne statystyki pokazują, że na policję zgłoszono zaledwie 1 przestępstwo na 22 tys. kursów. Łącznie od początku funkcjonowania 24-godzinnego metra doszło do 67 takich incydentów na 1,5 mln podróży.

Rzecznik burmistrza Sadiq Khana w rozmowie z „Evening Standard” przyznał, że dla włodarza Londynu będzie bardzo ważne, by utrzymać poziom przestępczości na niskim poziomie w dalszym ciągu. – Odkąd zaczęło funkcjonować nocne metro, burmistrz dbał o to, by pasażerowie czuli się bezpieczni podróżując ze wszystkich stacji – powiedział rzecznik. – To dlatego TfL przeznaczył 3,4 mln funtów na dodatkowych policjantów stróżujących w nocy – dodał.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWidowiskowa powietrzna restauracja w Southampton
NastępnyBrytyjczycy widzą szansę w elektrycznych autach