Start Wiadomości Londyn: 53 zatrzymanych podczas Marszu Miliona Masek

Londyn: 53 zatrzymanych podczas Marszu Miliona Masek

792
0

Funkcjonariusze w Londynie aresztowali 53 osoby podczas sobotniego Marszu Miliona Masek zorganizowanego z okazji Nocy Bonfire – informuje Met Police na swojej stronie internetowej.

Podczas gdy większość mieszkańców stolicy w spokoju uczestniczyła w pokazach sztucznych ogni i różnych spektaklach, kilkadziesiąt osób zakłócało porządek publiczny i sprawiało zagrożenie. Policja zatrzymała łącznie 53 osoby m.in. za posiadanie niebezpiecznych narzędzi lub narkotyków oraz napaści na funkcjonariuszy.

Wzięcie udziału w corocznym marszu zdeklarowało na Facebooku 20 tys. osób, wielu z nich demonstrowało tam, że w sobotni wieczór „policja nie jest ich przyjacielem” – donosi „Guardian”. Protest rozpoczął się spokojnie z kilkoma śmiałkami, którzy wspięli się na kolumnę Nelsona z hasłami „jedyne rozwiązanie – rewolucja”. Niebezpiecznie zaczęło robić się na Whitehall, kiedy to funkcjonariusze musieli interweniować wśród agresywnych demonstrantów niedaleko parlamentu.

W tym roku pochód zaplanowany został na godziny 18-21 w sobotni wieczór, uczestnicy protestu zbierali się przy Trafalgar Square skąd udali się pod parlament.

Marsz Miliona Masek jest organizowany co roku w celu upamiętnienia tzw. spisku prochowego, podczas którego planowano zamach na życie króla Jakuba I Stuarta w Izbie Lordów. Do tego planowano wykorzystanie beczek z prochem. Jednym z inicjatorów zamachy był Guy Faweks, na cześć którego uczestnicy marszu ubierają maski charakterystyczne dla grupy „Anonymous”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOpłata za wjazd do Southampton dla samochodów z silnikiem diesela
NastępnyPartia Pracy stawia warunki i grozi, że nie poprze Brexitu