Start Wiadomości Londyn: 11 osób zatrzymanych za przemyt kokainy

Londyn: 11 osób zatrzymanych za przemyt kokainy

901
0

Policja rozbiła gang przemytników, którzy przekupili obsługę lotniska Heathrow odpowiedzialną za kontrolę bagażu, dzięki czemu mieli przemycać kokainę wartą miliony funtów.

Policja zatrzymała 11 osób, w tym trzech pracowników lotniska i jedną kobietę. W akcji uczestniczyło 125 funkcjonariuszy policji. Akcje miały miejsce na terenie całego Londynu m.in. w Stoke, Tooting, Hayes, Chigwell i Banstead.

Osoby związane z przemytem są obecnie łączone z baronami narkotykowymi z Ameryki Południowej. Podejrzewa się, że kokaina i marihuana zatrzymane u brytyjskich „hurtowników” pochodzą właśnie z tamtych rejonów.

Funkcjonariusze przejęli około 100 kilogramów kokainy o wartości co najmniej 10 mln funtów oraz 15 kg marihuany. Podejrzewa się, że narkotyki prześlizgują się przez lotnisko Heathrow od mniej więcej 15 miesięcy. Znaczna większość z nich została przepuszczona w odprawie celnej przez skorumpowanych pracowników portu lotniczego.

– Jeżeli mamy do czynienia z przemytem narkotyków na brytyjskich lotniskach, zazwyczaj możemy mówić o przestępczości zorganizowanej – powiedział David Reynders, śledczy z Narodowej Agencji Kryminalnej. – Akcja była tak koordynowana, aby uderzyć w jak najwięcej miejsc w tym samym momencie. Chciałbym podziękować za wsparcie i współpracę władzom portu lotniczego i Border Force, które mają wkład w ochronę bezpieczeństwa naszych granic – dodał.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBerlin: Ciężarówką wjechał w tłum ludzi na jarmarku
NastępnyFrozen w Tudor House and Garden