Start Polecane Lokalny klub żywnościowy pomaga wyeliminować marnowanie żywności i ubóstwo

Lokalny klub żywnościowy pomaga wyeliminować marnowanie żywności i ubóstwo

365
0

Klub żywnościowy w Southampton rozwiązuje problem ubóstwa, zapewniając mieszkańcom codzienne jedzenie po obniżonych cenach.

Southampton Social Aid Group (SSAG) to spółdzielnia stworzona z myślą o mieszkańcach Southampton, która oferuje świeże owoce i warzywa, a także przechowuje podstawowe produkty żywnościowe, przybory toaletowe i artykuły gospodarstwa domowego.

Założyciel Simon Oldham powiedział: „Widzieliśmy, że obawy związane z ubóstwem żywnościowym rosną i chcieliśmy coś z tym zrobić. Celem tej grupy było zapewnienie żywności po uczciwych kosztach.”

„Większość naszych dostaw pochodzi z Aldi i Co-op, a niektóre sklepy wyrzucają świeże produkty, ponieważ opakowanie jest nieprawidłowe lub zamówiono za dużo.”

Kluby żywieniowe można znaleźć w całej Wielkiej Brytanii. Robią one coś więcej niż tylko dostarczają zredukowaną żywność; zapewniają również niezbędną pomoc ubogim rodzinom w całym mieście. Simon założył grupę wraz z żoną Marcią Oldham i przyjacielem Barniem Margettsem.

Aby dołączyć do klubu gastronomicznego, nie są wymagane żadne referencje, ale istnieje niewielka opłata członkowska. Członkowie mogą kupić do dziesięciu produktów za 3,50 GBP lub do piętnastu produktów za 5 GBP. Produkty różnią się z tygodnia na tydzień i obejmują świeże owoce i warzywa, niezbędne artykuły do ​​przechowywania w sklepie, przybory toaletowe i artykuły gospodarstwa domowego.

Godziny otwarcia to: wtorek od 11:30 do 13:30 w Unity Brewing Co PrincesStreet, natomiast w czwartki są takie same w Stephen Dance Center przy Oakley Road.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: opencollective.com/sotonsocialaid?fbclid=IwAR1EqffGShhfXLSvRVyJy2tI1HtYfeoq8Afjz14Imn99wC9yNrwq9yOw16k#category-ABOUT

PoprzedniBrytyjskie badanie wykazało, że „magiczne grzyby” mogą być bezpiecznie stosowane w leczeniu depresji
NastępnyWiększość kobiet z Southampton opuściło badanie cytologiczne przez pandemię