Start Polecane Liverpool: Prostytutki zmuszone sprzedawać swoje usługi za £4

Liverpool: Prostytutki zmuszone sprzedawać swoje usługi za £4

2124
0

Prostytucją w Liverpoolu zajmują cię najczęściej kobiety uzależnione od narkotyków. Jak mówią, by zdobyć kolejną porcję nielegalnej substancji, musiały znaczącą obniżyć ceny swoich usług. Niekiedy nawet do 4 funtów. Tłumaczą, że to przez imigrantki z Europy Środkowo-Wschodniej, które cenią się znacznie niżej – informuje Independent.

Liverpool często uznawany jest za stolicę brytyjskiej prostytucji – to właśnie tutaj najwięcej kobiet sprzedaje swoje ciała w zmian za pieniądze lub narkotyki. Gorzej sytuacja wygląda tylko w niektórych dzielnicach Londynu. Władze miasta i organizacje charytatywne doskonale zdają sobie sprawę ze skali problemu, jednak nie wiele jest możliwości by pomóc uzależnionym kobietom, które dobrowolnie sprzedają swoje ciała.

– Kiedy jesteś uzależniony od narkotyków,  jest w stanie uprawiać seks bez zabezpieczenia za 10 funtów, byle by w zamian dostać heroinę – mówi jedna z prostytutek.

W dzielnicy „czerwonych latarni” pojawia się bus z grupą wolontariuszy, gdzie kobiety mogą się ugrzać, wypić herbatę i porozmawiać o swoim życiu. Choć niektóre kobiety korzystają z tej pomocy, to większość z nich po chwili wraca do swojej pracy.

O życiu prostytutek w Liverpoolu film dokumentalny ostatnio nakręciła stacja BBC Tree: