Start Polecane Lista oczekujących w NHS może osiągnąć w tym roku 10 milionów

Lista oczekujących w NHS może osiągnąć w tym roku 10 milionów

543
0

Szefowie służby zdrowia obawiają się, że kryzys Covid-19 może spowodować, że liczba osób oczekujących na leczenie w ramach NHS podwoi się do 10 milionów do końca roku.

Konfederacja NHS powiedziała, że ​​wyzwania obejmują zaległe sprawy, utrzymywanie dystansu społecznego i personelu. Organ, który reprezentuje liderów opieki zdrowotnej, powiedział, że potrzebne są fundusze nadzwyczajne i wydatki długoterminowe. Departament Zdrowia zapowiedział, że będzie nadal zapewniał zasoby, fundusze i wsparcie na potrzeby NHS.

Zakłada się, że służba zdrowia powróci do pełnej wydajności w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W nowym raporcie Konfederacja NHS stwierdziła, że ​​usługi opieki zdrowotnej działały ze zmniejszoną wydajnością o około 60% z powodu środków kontroli zakażeń.

Nikt nie wie, czy nastąpi drugi skok Covida-19, a jeśli tak, kiedy to się stanie i jak poważny może być. Trudno jest przewidzieć, jak szybko ci pacjenci, którzy z powodu obawy przed wirusem uniknęli szpitali, powrócą w celu pilnego leczenia.

Szpitale, przychodnie lekarskie i inne placówki NHS będą potrzebowały czasu, aby dostosować się do zasad dystansowania społecznego i ocenić, jak radzą sobie z obciążeniem pracą.

Liderzy zdrowia wezwali rząd do przygotowania społeczeństwa, aby nie oczekiwał tego samego poziomu usług przez wiele miesięcy.

Premier Boris Johnson ogłosi też dalsze plany złagodzenia ograniczeń blokad w Anglii, dotyczące ogrodów zoologicznych i kin typu drive-in, które powinny zostać ponownie otwarte od poniedziałku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWybory prezydenckie 2020
NastępnyDrogi w centrum Eastleigh będą tymczasowo wolne od samochodów