Start Polecane Lista krajów z podziałem na kolory, które zadecydują, gdzie polecimy na wakacje

Lista krajów z podziałem na kolory, które zadecydują, gdzie polecimy na wakacje

1601
0

Zależnie od tego, jak poszczególne kraje zostaną ocenione pod względem bezpieczeństwa związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, brytyjski rząd przyzna im odpowiednie kolory – zielony, żółty lub czerwony. Kolory te będą decydowały czy po powrocie z danego kraju konieczna będzie 14-dniowa kwarantanna.

Rząd Wielkiej Brytanii planuje wprowadzić klasyfikację na wzór sygnalizacji świetlnej, w ramach której oznaczy kraje jako bezpieczne lub mniej bezpieczne w zależności od stopnia rozpowszechniania się tam koronawirusa. Kraje będą zaklasyfikowane jako zielone (bezpieczniejsze niż Wielka Brytania), żółte (mniej bezpieczne niż kraje oznaczone zielonym kolorem) oraz czerwone (po powrocie z tych krajów trzeba będzie się poddać dwutygodniowej kwarantannie).

Lista z podziałem na kolory nie jest jeszcze znana. Jednak nieoficjalnie mówi się, że na liście krajów zielonych lub żółtych znajdą się prawdopodobnie Francja, Grecja, Hiszpania, Włochy, Holandia, Turcja, Chorwacja, Finlandia, Belgia, Niemcy oraz Norwegia.
Na liście czerwonej miałaby się znaleźć Portugalia, Szwecja i Stany Zjednoczone.