Start Polecane Linie lotnicze wzywają rząd UK do rozszerzenia „zielonej listy”

Linie lotnicze wzywają rząd UK do rozszerzenia „zielonej listy”

394
0

Linie lotnicze British Airways oraz szefowie lotniska Heathrow wezwali rząd Wielkiej Brytanii do dalszych kroków w kierunku złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu.

Wielka Brytania zniosła zakaz podróżowania za granicę. Na rządowej „zielonej liście” znalazło się jednak tylko 12 krajów, w tym dwa europejskie, co ogranicza ożywienie w branży lotniczej.

Szef British Airways, Sean Doyle, podkreślił, że znaczący powrót latania tego lata – niezbędny, aby pomóc liniom lotniczym i firmom turystycznym przetrwać po ponad roku ograniczeń związanych z Covid-19 – wymagałby od rządu złagodzenia niektórych środków.

Szefowie brytyjskich linii lotniczych a także lotniska Heathrow chętnie widzieliby na zielonej liście Stany Zjednoczone, a także Francje, Grecję czy Hiszpanię.  Szefowie BA i Heathrow jednogłośnie opowiedzieli się także za zniesieniem konieczności wykonywania testów na Covid-9 przez w pełni zaszczepionych turystów wracających z krajów z zielonej listy. Jak wskazali, „takie badanie często kosztuje więcej niż sam lot”.

PoprzedniBrytyjskie odpady z tworzyw sztucznych są składowane i spalane w Turcji, mówi Greenpeace
NastępnySzczepionki Covid-19 dla osób w wieku 36 lat i starszych w tym tygodniu