Start Polecane Limit żałobników na pogrzebach zostanie zniesiony w tym miesiącu

Limit żałobników na pogrzebach zostanie zniesiony w tym miesiącu

314
0

Rząd ogłosił, że ograniczenie liczby żałobników, którzy mogą uczestniczyć w pogrzebach w Anglii, ma zostać zniesione w tym miesiącu.

Ministerstwo Mieszkalnictwa, Gmin i Samorządów Lokalnych (MHCLG) poinformowało w poniedziałek, że ustawowy limit 30 żałobników zostanie zniesiony w ramach kolejnego etapu łagodzenia lockdownu, spodziewanego 17 maja.

Nowe restrykcje mówią o tym, że liczba uczestników pogrzebu będzie zależała od tego, ile osób dane miejsca, takie jak miejsca kultu lub domy pogrzebowe, mogą bezpiecznie pomieścić, zachowując dystans społeczny.

Sekretarz ds. społeczności Robert Jenrick powiedział: „W czasie pandemii Brytyjczycy ponieśli ogromne wyrzeczenia, aby chronić NHS i ratować życie, a nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w głęboko bolesnych ograniczeniach dotyczących liczby osób uczestniczących w pogrzebach.”

„Utrata ukochanej osoby jest niesamowicie trudna i cieszę się, że dzięki nieustannym wysiłkom wszystkich i wprowadzeniu szczepionki jesteśmy teraz w stanie usunąć te ograniczenia i pozwolić większej liczbie przyjaciół i rodziny spotkać się i okazać szacunek zmarłej osobie”.

PoprzedniNowy luksusowy statek wycieczkowy wyruszy w dziewiczy rejs z Southampton
NastępnyCzęściowe zniesienie zakazu podróży zagranicznych od 17 maja