Start Polecane Likwidacja bankomatów i możliwość wypłacenia gotówki w sklepie

Likwidacja bankomatów i możliwość wypłacenia gotówki w sklepie

885
0

Program, który pozwala kupującym w sklepach wielobranżowych na wypłacenie gotówki bez konieczności dokonywania zakupu, zostanie szybko rozszerzony w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Pomysł, który wprowadzono jako program pilotażowy, jest teraz dostępny w 900 sklepach, a wkrótce będzie używany w 2000 sklepach. Sklepy coraz częściej dostarczają gotówkę klientom, ponieważ bankomaty są zamykane w całej Wielkiej Brytanii.

Niektórzy twierdzą jednak, że sklepikarze nie powinni zastępować bankomatów. Średnia wypłata gotówki wzrasta do 80£. Kupujący zaczynają korzystać z limitu kart zbliżeniowych w wysokości 100 GBP.

System działa poprzez sieć PayPoint w lokalnych sklepach i jest wspierany przez firmę Link, która nadzoruje sieć bankomatów w Wielkiej Brytanii. Osoby korzystające z usługi mogą wybrać wypłatę dowolnej kwoty od 1 pensa do 50 GBP. Nie trzeba niczego kupować w sklepie, aby otrzymać pieniądze, a klient nie jest obciążony opłatą prowizyjną.

Podczas rocznej próby dokonano ponad 24 800 transakcji, ze średnią wypłatą 27,81 GBP.

Wymóg świadczenia usługi jest wynikiem znikania darmowych bankomatów, szczególnie w mniej zaludnionych obszarach. W okresie od stycznia 2018 r. do października br. nastąpił spadek liczby darmowych bankomatówo 25%.

PoprzedniDrzewo światła zostanie włączone w Southampton w ten weekend
NastępnyDwie kobiety poważnie ranne w wypadku przy Tesco Bursledon