Start Polecane Lidl wznawia przetarg na nowy sklep w Southampton

Lidl wznawia przetarg na nowy sklep w Southampton

977
0

Niemiecka sieć supermarketów Lidl złożyła plany w Radzie Miasta Southampton na budowę nowego sklepu w mieście.

Lidł złożył wniosek o wyburzenie dawnej siedziby H.A Fox Jaguar i Hunters Land Rover na skrzyżowaniu The Avenue i Banister Road.

Wniosek pojawił się po tym, jak jeszcze w ubiegłym roku starano się o pozwolenie na budowę sklepu w tym samym miejscu oraz drugiego na Brownhill Way – obok swojego regionalnego centrum dystrybucji.

Nie ustalono na razie, kiedy Rada Miasta rozpatrzy plany budowy sklepów, jednak do City Council wpłynęły już pierwsze listy od mieszkańców miasta. Wielu z nich chętnie widziałoby nowe supermarkety Lidl przy Brownhill Way i Banister Road, jednak obawiają się oni negatywnego wpływu tych sklepów na infrastrukturę i ruch.

Jeden z mieszkańców napisał: „Banister Road i The Avenue są już zatłoczone w godzinach szczytu, a supermarket pogorszyłby tylko sytuację.”

Oczekuje się, że nowe sklepy stworzą do 80 nowych miejsc pracy.Zgodnie z planami sklep w Banister Road miałby 1323 m²powierzchni handlowej i 129 miejsc parkingowych.Tymczasem na Brownhill Way można by stworzyć sklep jednopiętrowy i 158 miejsc parkingowych.

Rzecznik Lidla potwierdził, że oba sklepy miałyby sklepową piekarnię, toaletę dla klientów i parking zarówno dla samochodów, jak i rowerów.

PoprzedniPolish Heritage Day w Southampton
NastępnyCoraz więcej sklepów znika z ulic Wielkiej Brytanii