Start Polecane Lidl w UK zapłaci pracownikom Living Wage

Lidl w UK zapłaci pracownikom Living Wage

1025
0

Od marca przyszłego roku, niemiecka sieć supermarketów Lidl podniesie swoim pracownikom płacę z 8,45 do 9,75 funta.

Lidl zapowiedział, że dopasuje się do nowej sugerowanej Living Wage i podniesie płacę 5,5 tys. pracowników. Jest to pierwszy supermarket w Wielkiej Brytanii, który zdecydował się na taki krok. Niemiecki dyskont zatrudnia na terenie UK około 20 tysięcy ludzi. Co czwarty z nich otrzyma zapowiadaną podwyżkę.

Ogłoszenie w sprawie płacy przyszło po tym, gdy Philip Hammond zapowiedział podwyżkę obowiązkowej Living Wage do 7,5 funta od kwietnia przyszłego roku. To o 10 pensów mniej niż się spodziewano. Hannah Maundrell z money.co.uk stwierdziła, że wprowadzone zmiany to wciąż za mało, aby zapewnić godne życie. – Aby gospodarstwa domowe odczuły prawdziwą pomoc i wsparcie, najniższa płaca powinna wynosić co najmniej 8,50 funta na godzinę – dodała Maundrell.

– Doceniamy wkład każdego naszego pracownika w rozwój przesiębiorstwa i czujemy, że ważne jest, aby świętować razem te osiągnięcia – powiedział Nan Gibson, dyrektor Lidla. – Napawa mnie zatem dumą, że nasi współpracownicy i koledzy są najlepiej opłacanymi pracownikami w sektorze handlowym. Każdy z nich zasłużył na to przez wartość dodatnią, którą wnoszą do firmy – dodał.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNastolatka aresztowana po brutalnym ataku, do którego doszło w Southampton
NastępnyTusk odpowiada na list brytyjskich parlamentarzystów w sprawie Brexitu