Start Polecane Lidl najlepszymi płacami wśród supermarketów w Wielkiej Brytanii

Lidl najlepszymi płacami wśród supermarketów w Wielkiej Brytanii

435
0

Lidl ogłosił podwyżki płac od marca przyszłego roku, co, jak twierdzi, uczyni z niego supermarket z najlepszymi wynagrodzeniami za pracę w Wielkiej Brytanii.

Sieć supermarketów podniesie swoją minimalną płacę dla pracowników poza Londynem do 10,10 GBP za godzinę, ze stawkami do 11,40 GBP dla bardziej doświadczonych pracowników.

Supermarket poinformował, że w stolicy będą obowiązywały wyższe stawki. Dodał, że wzrost ten odzwierciedla „ciężką pracę i poświęcenie kolegów z pierwszej linii podczas ostatnich 18 miesięcy pandemii”.

Na początku tego roku Morrisons stał się pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, który płacił co najmniej 10 funtów za godzinę.

„Płace na poziomie podstawowym wzrosną z 9,50 GBP do 10,10 GBP za godzinę poza Londynem i 10,85 GBP do 11,30 GBP w ramach M25 od marca 2022 r., przy czym koledzy zarabiają odpowiednio do 11,40 GBP i 12,25 GBP, w zależności od stażu pracy”. powiedział Lidl.

W październiku liczba wolnych miejsc pracy w UK osiągnęła rekordowy poziom 1,17 miliona – prawie 400 000 więcej niż przed pandemią.

PoprzedniDane pokazują, że Southampton ma jeden z najgorszych wskaźników ubóstwa dzieci
NastępnyUkryta pandemia infekcji opornych na antybiotyki