Start Polecane Liczba zgonów związanych z narkotykami podwoiła się w Eastleigh w ciągu sześciu...

Liczba zgonów związanych z narkotykami podwoiła się w Eastleigh w ciągu sześciu lat

233
0

Według nowych badań ilość zgonów związanych z narkotykami w Eastleigh podwoiła się w ciągu ostatnich sześciu lat.

Powyższe dane wynikają ze szczegółowej analizy danych z Office for National Statistics (ONS) przez ekspertów ds. leczenia uzależnień, UK Addiction Treatment (UKAT).

Dane pokazują, że w Hampshire liczba zgonów związanych z narkotykami wzrosła o 17%, a liczba zgonów w Eastleigh podwoiła się z 11 do 22 w ciągu ostatnich sześciu lat.

Poseł z Eastleigh, Paul Holmes, odpowiedział na dane, twierdząc, że potrzebne jest połączenie działań policyjnych i wsparcia dla uzależnionych. Powiedział: „Nigdy nie miałem krewnego z problemem narkotykowym, nie dotyczyło to mnie osobiście, ale jest to tragiczna sprawa.” „Każda śmierć oznacza, że ​​kraj i służba zdrowia nie podjęły odpowiednich działań” – dodał radny.

Nuno Albuquerque, kierownik ds. leczenia grupowego w UKAT, wzywa teraz władze lokalne do podjęcia działań w celu rozwiązania problemu zgonów związanych z narkotykami. „Wzywamy samorządy na południowym wschodzie do zainwestowania w skuteczne usługi związane z narkotykami i alkoholem w ramach ich budżetu na 2021 r., aby uniknąć jeszcze większej liczby ofiar śmiertelnych”.