Start Polecane Liczba zgłoszeń przemocy domowej od NSPCC wzrosła o 60% na południowym wschodzie

Liczba zgłoszeń przemocy domowej od NSPCC wzrosła o 60% na południowym wschodzie

382
0

Liczba zgłoszeń do NSPCC na południowym wschodzie w sprawie dzieci dotkniętych przemocą domową wzrosła o ponad 60% podczas pandemii.

Najnowsze dane pokazują, że średnia miesięczna liczba skierowań w tej sprawie, od czasu wprowadzenia lockdownu, jest o 63% wyższa niż w pierwszych trzech miesiącach ubiegłego roku.

Ogółem w okresie od kwietnia do grudnia ubiegłego roku na policję i inne agencje na południowym wschodzie skierowano 1174 sprawy, przy czym średnia miesięczna wzrosła z 80 przed pierwszym lockdownem do 130 w kolejnych miesiącach.

NSPCC otrzymuje średnio ponad 30 kontaktów dziennie od dorosłych, którzy martwią się o dzieci dotknięte przemocą domową – w całej Wielkiej Brytanii – od początku kryzysu. Zaniepokojeni sąsiedzi dzwonią na poufną infolinię organizacji, coraz częściej zgłaszając nieustanne kłótnie i płaczące dzieci.

W zeszłym roku rząd zmienił swoją przełomową ustawę o przemocy domowej, uznając, że dzieci doświadczają przemocy domowej i mogą być ofiarami. Nastąpiło to po latach kampanii prowadzonych przez NSPCC i inne organizacje charytatywne dla dzieci.

Ponieważ projekt ustawy wchodzi na etap komisji w tym tygodniu, NSPCC wzywa teraz parlamentarzystów do wywarcia nacisku na rząd, aby zaakceptował kolejną poprawkę, która nałoży na lokalne agencje ustawowy obowiązek świadczenia usług środowiskowych, tak aby dzieci miały dostęp do wsparcia w każdym miejscu zamieszkania. Ten nowy obowiązek musi być poparty odpowiednim finansowaniem dla lokalnych agencji, aby mogły go wypełnić.

Jedną z usług społecznościowych jest program NSPCC Domestic Abuse Recovering Together (DART), który wspiera matki i dzieci w radzeniu sobie ze skutkami przemocy domowej. Biorąc pod uwagę zwiększone zapotrzebowanie na usługi, takie jak DART, aby pomóc rodzinom radzić sobie ze skutkami nadużyć podczas blokady, NSPCC chce przyspieszyć rozszerzanie usługi.

Każdy, kto doświadcza przemocy domowej lub ma obawy, że ktoś inny może być w podobnej sytuacji, może skontaktować się z Infolinią NSPCC w celu uzyskania informacji i porady pod numerem 0808 800 5000 lub wysłać e-mail na adres help@nspcc.org.uk lub wypełnić formularz online.