Start Polecane Liczba przestępstw z nienawiści wobec osób niepełnosprawnych wzrosła o jedną trzecią

Liczba przestępstw z nienawiści wobec osób niepełnosprawnych wzrosła o jedną trzecią

444
0

Osoby niepełnosprawne w Hampshire i innych częściach Wielkiej Brytanii zostały dotknięte 33 procentowym wzrostem przestępstw z nienawiści.

Policja w latach 2017 – 2018 odnotowała łącznie 5342 przestępstw z nienawiści wobec osób niepełnosprawnych. Dla porównania w ciągu poprzednich 12 miesięcy było ich 4005.

Liczba przestępstw dla Hampshire wyniosła 248 – co oznacza wzrost o 76 przypadków ataków z nienawiści w sezonie 2016 – 17.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Southampton jest drugim miastem w Wielkiej Brytanii pod względem największej ilości przestępstw z nienawiści. W latach 2016-17 zgłoszono około 600 incydentów, co stanowi 30 procentowy wzrost w stosunku do poprzednich 12 miesięcy.

W mieście rozpoczęto kampanię, która ma pomóc rozwiązać ten problem i sprawić, że Southampton będzie bezpieczniejsze dla wszystkich.

Inicjatywa „Love Don’t Hate kierowana jest przez SPECTRUM Centre for Independent Living, organizację która ma na celu zapewnienie osobom niepełnosprawnym prowadzenia pełnego, niezależnego życia wolnego od dyskryminacji.