Start Polecane Liczba przestępstw seksualnych wobec dzieci w Internecie wzrosła o 90 procent

Liczba przestępstw seksualnych wobec dzieci w Internecie wzrosła o 90 procent

424
0

Przestępstwa seksualne wobec dzieci w Internecie odnotowane w Hampshire wzrosły o prawie 90 procent w ciągu ostatniego roku.

Dane opublikowane przez NSPCC ujawniły, że 247 z tych przestępstw zostało zarejestrowanych jako mające element cybernetyczny w sezonie 2019/20, w porównaniu do 131 w sezonie 2018/19.

Radni hrabstwa opisali te liczby jako „niepokojące” i wezwali rodziców, aby byli świadomi tego, co ich dzieci robią w Internecie.

W skali całego kraju organizacja charytatywna zajmująca się ochroną dzieci ujawniła, że ​​10391 przestępstw seksualnych na dzieciach zostało zarejestrowanych z cyber flagą przez wszystkie jednostki brytyjskie w sezonie 2019/20 – o 16% więcej niż w poprzednim roku. Oznacza to, że łączna liczba zarejestrowanych przestępstw w ciągu ostatnich pięciu lat, wzrosła do ponad 37 000.

W Hampshire liczba ta wynosi 714 internetowych przestępstw seksualnych na dzieciach. Poseł Southampton Test Alan Whitehead powiedział, że dane organizacji charytatywnej zajmującej się ochroną dzieci są „niepokojące”.

Dodał: „Zachęcałbym rodziców, aby bardzo uważnie przyglądali się temu, co robią dzieci, zwłaszcza, że ​​mogą spędzać więcej czasu w Internecie z powodu covid-19.”

PoprzedniKancelaria zapewnia wsparcie dla ofiar wypadków drogowych w Southampton
NastępnyPo zakończeniu programu “EatOut to Help Out”, restauracje same oferują zniżki