Start Polecane Liczba osób starszych w szpitalu w Southampton wzrosła o prawie 17 tys.

Liczba osób starszych w szpitalu w Southampton wzrosła o prawie 17 tys.

741
0

Według najnowszych danych, liczba hospitalizacji osób starszych w Southampton wzrosła o prawie 17 tys.

Nowe dane NHS pokazały, że pacjenci w wieku powyżej 65 lat zostali przyjęci do szpitala w Southampton prawie 75 tys. razy w ciągu 12 miesięcy – jest to prawie 30 proc. wzrost w porównaniu z poprzednimi latami.

Organizacja charytatywna walcząca o prawa osób starszych uważa, że w wielu przypadkach można by uniknąć takich hospitalizacji dzięki lepszym środkom i usługom.

Statystyki opublikowane przez NHS pokazują, że od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r. starsi pacjenci byli przyjmowani 74 925 razy do szpitala uniwersyteckiego Southampton NHS Foundation Trust.

Dane odnoszą się do liczby przypadków opieki nad pacjentami, a nie do liczby pacjentów, ale obejmują zarówno zaplanowane przyjęcia, jak i nagłe przypadki. Jeszcze pięć lat temu liczba ta wynosiła 58 171. Oznacza to wzrost o 29 proc.

Caroline Abrahams, dyrektor w Age UK, powiedziała, że to brak odpowiedniej opieki społecznej sprawia, że starsi ludzie lądują w szpitalach.

Abrahams powiedziała: „Ważne jest, aby starsze osoby otrzymywały leczenie i opiekę, jakiej potrzebują i kiedy jej potrzebują. Wiemy jednak, że w niektórych przypadkach przyjęcie do szpitala jest konsekwencją niedostarczenia właściwej opieki we właściwym czasie. „

PoprzedniMusic in the City – wielkie wydarzenie muzyczne w Southampton
NastępnyNazistowskie graffiti na job centre w Southampton