Start Coronavirus Liczba ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii może być o 40% wyższa

Liczba ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii może być o 40% wyższa

876
0

Nowe statystyki opublikowane wczoraj pokazują, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii może być o 40% wyższa niż zgłaszano, ponieważ ofiary śmiertelne mogą być też poza szpitalami.

Nowe statystyki pokazują, że do 10 kwietnia w Anglii i Walii zmarło 13 121 osób – w porównaniu z 9 288 wówczas ogłoszonymi.

Liczba zgonów z powodu koronawirusa nadal rośnie w Wielkiej Brytanii, a opublikowane wczoraj liczby ONS wskazują, że poza szpitalami odnotowano jeszcze więcej ofiar śmiertelnych.

Różnica zależy od zgonów, które miały miejsce poza szpitalem – w tym w domach opieki, hospicjach i domach prywatnych – a także opóźnień w rejestrowaniu ofiar śmiertelnych.

Według danych 84% zgonów koronawirusa miało miejsce w szpitalu, a 16% poza, w tym 12% w domach opieki.

Odnotowano całkowitą liczbę zgonów w domach opieki zdwojoną w ciągu czterech tygodni po pierwszej śmierci Covid-19 w Wielkiej Brytanii. W tygodniu, poprzedzającym rozprzestrzenienie się koronawirusa, prawie 2500 mieszkańców domów opieki zmarło z różnych przyczyn. Zwiększyło się to o prawie 100% do tygodnia, 10 kwietnia.

– Obecnie liczba zgonów w Anglii i Walii osiągnęła najwyższy poziom od 20 lat po zarejestrowaniu o 10 000 więcej ofiar śmiertelnych niż zwykle o tej porze roku.

– Jedna trzecia wszystkich zgonów w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu była spowodowana koronawirusem

– Ponad połowa zgonów – 53,2% – odnotowanych w Londynie była spowodowana koronawirusem

– Jedna na sześć ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa miała miejsce w domach opieki, domach prywatnych i hospicjach

– Całkowita liczba zgonów w domach opieki podwoiła się o 2456 zgonów w ciągu czterech tygodni

Clan Ian Hudspeth, przewodniczący rady społeczności stowarzyszenia samorządów lokalnych powiedział: – Te smutne i szokujące liczby pokazują, jakie poważne wyzwanie napotykamy w domach opieki i innych społecznościach.Pracownicy opieki społecznej i domy opieki potrzebują pilnego dostępu do niezawodnych i bieżących dostaw wysokiej jakości środków ochrony indywidualnej, zwiększonych szybkich i kompleksowych testów oraz większego wsparcia dla personelu i innego sprzętu, na równi z NHS.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKoronawirus kosztuje Southampton 6,7 miliona funtów
NastępnyAmbasada RP zachęca Polaków do rejestracji udziału w majowych wyborach prezydenckich