Start Polecane Liczba miejsc pracy w Wielkiej Brytanii przekroczyła milion

Liczba miejsc pracy w Wielkiej Brytanii przekroczyła milion

753
0

Według oficjalnych danych liczba wolnych miejsc pracy w UK osiągnęła rekordowy poziom.

Liczba wakatów w ciągu trzech miesięcy do sierpnia wzrosła o ponad milion po raz pierwszy od rozpoczęcia ewidencji w 2001 roku. Dane pokazują również, że w sierpniu liczba pracowników wróciła do poziomu sprzed Covid, podał Urząd Statystyczny (ONS).

Sierpniowe listy płac wykazały kolejny miesięczny wzrost o 241 tys. do 29,1 mln. Grupy biznesowe stwierdziły jednak, że pomimo powrotu poziomu zatrudnienia do poziomu sprzed pandemii utrzymuje się wysoki popyt na większą liczbę pracowników i istnieje ryzyko, że niedobory siły roboczej spowolnią wzrost.

Niektóre firmy z branży spożywczej, które już odczuły niedobór zbieraczy owoców i kierowców ciężarówek, nie były w stanie w ostatnim czasie świadczyć normalnych usług.

Szefowie supermarketów ostrzegają również, że konieczne jest rozwiązanie problemów związanych z brakiem siły roboczej przed kluczowymi transakcjami w okresie świątecznym. Tymczasem gigant mleczarski Arla również musiał ograniczyć dostawy mleka do supermarketów z powodu braku kierowców.

PoprzedniBoris Johnson: Unikanie szczepionki przeciw Covid znacznie zwiększa ryzyko śmierci
NastępnyBudowa dużej tablicy reklamowej przed wejściem do Westquay