Start Polecane Liczba dni chorobowych w pracy osiągnęła najwyższy poziom od 10 lat

Liczba dni chorobowych w pracy osiągnęła najwyższy poziom od 10 lat

346
shutterstock

Badania sugerują, że w ciągu ostatniej dekady brytyjscy pracownicy biorą więcej dni chorobowych niż kiedykolwiek.

Chartered Institute for Personnel and Development (CIPD) ustalił, że w zeszłym roku pracownicy korzystali ze średnio 7,8 dni chorobowych, w porównaniu z 5,8 przed pandemią.

Grupa stwierdziła, że ​​wzrost jest „zmartwieniem” i za taki niepokojący stan rzeczy obwinia stres, Covid i kryzys kosztów utrzymania.

W badaniu przeanalizowano wskaźniki absencji w ponad 900 organizacjach, reprezentujących 6,5 miliona pracowników.

Badanie zostało przeprowadzone przez Simplyhealth, firmę z branży opieki zdrowotnej, która zapewnia wsparcie ambulatoryjne.

Badanie wykazało, że główną przyczyną krótkotrwałych nieobecności były drobne choroby, a następnie urazy układu mięśniowo-szkieletowego i zły stan zdrowia psychicznego.

Tymczasem ponad jedna trzecia organizacji również zgłosiła, że ​​Covid-19 nadal jest istotną przyczyną wystąpienia dni chorobowych.

Pracownicy przebywający na długotrwałym zwolnieniu lekarskim zwykle obwiniali problemy zdrowia psychicznego, urazy układu mięśniowo-szkieletowego lub schorzenia takie jak rak i udar.

CIPD stwierdziło, że zmiany w kulturze pracy od czasu pandemii w połączeniu z kryzysem kosztów utrzymania sprawiły, że niektórzy pracownicy poczuli się zniechęceni i zestresowani.

Praca w domu może również stanowić problem dla pracowników mieszkających samotnie lub mających ograniczone kontakty społeczne.