Start Wiadomości Leytonstone Londyn: Nożownik atakował ludzi i krzyczał: „To dla Syrii”

Leytonstone Londyn: Nożownik atakował ludzi i krzyczał: „To dla Syrii”

1615
0

Mężczyzna został aresztowany na stacji metra Leytonstone po tym jak zaatakował tam nożem trzy osoby krzycząc: „to dla Syrii” – informuje „Evening Standard”.

Jedna osoba jest ciężko ranna, dwie pozostałe lekko po ataku nożownika na jednej ze stacji metra we wschodnim Londynie. Do ataku doszło w sobotę tuż po godzinie 19 czasu lokalnego.

Wyposażony w nóż mężczyzna atakował pasażerów znajdujących się na stacji krzycząc: „To dla Syrii” – poinformowało „Sky News”, a następnie potwierdziło to Met Police. Funkcjonariusze nazwali incydent zajściem o charakterze terrorystycznym – donosi z kolei BBC News.

Policja przybyła na miejsce zdarzenia około 15 minut po otrzymaniu wezwania i zatrzymali mężczyznę przy użyciu paralizatora. Obecnie przebywa on w areszcie na posterunku policji we wschodnim Londynie.

Jeden ze świadków zdarzenia powiedział w rozmowie z BBC, że widział jak napastnik stoi na stacji metra z nożem długim na 7,5 cm, obok niego leży zakrwawiony inny mężczyzna, a inni ludzie uciekają w popłochu ze stacji.

Każdy kto był świadkiem zdarzenia na stacji Leytonstone lub jest w posiadaniu jakiegokolwiek nagrania z incydentu proszony jest o kontakt z policją pod numerem 0800 789 321.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDilerzy narkotyków dostali wyrok 12 lat pozbawienia wolności po tym jak policja odkryła plantacje marihuany w Pool, Bournemouth i Ferndown
NastępnyMężczyzna z Hampshire uratował kierowcę samochodu, który dachował na jednej z ulic w Totton