Start Polecane Lexus Hedge End używa drona, aby zabrać klientów w lot przez swój...

Lexus Hedge End używa drona, aby zabrać klientów w lot przez swój showroom

440
0

Dealer samochodów wykorzystał nagrania z drona, aby uchwycić każdy aspekt działalności, w tym przelot przez budynek i zajrzenie do wnętrza pojazdów.

Lexus Hedge End chciał, aby jednorazowa wycieczka była wciągającym doświadczeniem, dającym widzom wrażenie, że latają po centrum obiektu.

Na stronie showroomu znajduje się również film zza kulis pokazujący, jak uchwycono materiał.

Film został stworzony przez operatora dronów Sama Butchera, specjalistę od lotów z perspektywy pierwszej osoby (FPV). Proces rozpoczął się na dwa tygodnie przed dniem zdjęć od oceny ryzyka i planowania trasy, która obejmowała trudne przejścia przez wąskie otwory, wzniesienia i różne warunki atmosferyczne.

W dniu kręcenia filmu centrum Lexusa musiało pozostać otwarte dla publiczności i działać normalnie, więc lot został tak zaplanowany, aby nikt nie był zagrożony.

Dron został stworzony na potrzeby filmu, zaprojektowany tak, aby mógł przelatywać przez otwarte okna samochodu, a jednocześnie był wystarczająco mocny, aby przenosić akumulator i kamerę o wysokiej rozdzielczości GoPro Hero 8.

Drony FPV zwykle latają z prędkością około 80 mil na godzinę podczas nagrywania materiału poruszającego się samochodu, ale w przypadku filmowania Hedge End dron ważył mniej niż 250 g i leciał w tempie niewiele większym niż chodzenie.

PoprzedniCovid: czwarta dawka szczepionki wykazuje dobrą ochronę przed chorobą
NastępnyFala upałów w Wielkiej Brytanii: Met Office przewiduje „najgorętsze lato”