Start Wiadomości Lekarze z nad Wisły lepsi od NHS – Brytyjczycy na operacje wyjeżdżają...

Lekarze z nad Wisły lepsi od NHS – Brytyjczycy na operacje wyjeżdżają do Polski

1138
0

Liczba obywateli Wielkiej Brytanii operowanych w zagranicznych szpitalach na przestrzeni ostatniej dekady wzrosła dwukrotnie. W Polsce Wyspiarze najczęściej leczą oczy i zęby, a także poddają się zabiegom chirurgii estetycznej.

Czasy oczekiwania na procedury medyczne refundowane przez NHS są obecnie tak długie, że coraz większa liczba Brytyjczyków woli zapłacić i poddać się zabiegowi za granicą. Jednym z najpopularniejszych celów podroży medycznych turystów jest Polska, gdzie Wyspiarze poddają się głównie laserowym zabiegom usuwania zaćmy.

Oprócz okulistów, dobrą sławą cieszą się również polscy dentyści, którzy za usługi takie jak wstawianie protez czy licówek liczą sobie znacznie mniej niż ich brytyjscy koledzy w prywatnych gabinetach.

Jeśli chodzi o chirurgię estetyczną, największą liczbę Brytyjczyków chcących powiększyć sobie piersi czy skorygować kształt nosa, przyciąga Tajlandia. Ci, którzy chcą się poddać zabiegowi odsysania tłuszczu, czyli liposukcji, chętniej wybierają jednak gabinety europejskie, znów – głównie polskie.

Innymi państwami, w których chętnie leczą się Brytyjczycy, są: Hiszpania (zapłodnienia in-vitro), Węgry (dentystyka) i Turcja (przeszczepy włosów, laserowe leczenie wzroku).

Z danych Office for National Statistics wynika, że w 2013 za granicą leczyło się 65 tysięcy obywateli, a koszt wykonanych zabiegów wyniósł 129,3 miliona funtów. Jak twierdzi Ugur Samut, dyrektor Medigo – firmy organizującej wyjazdy na zagraniczne operacje, koszt zabiegu usuwania zaćmy w Polsce, wraz z przelotem, zamyka się w tysiącu funtów. Zdaniem Samuta, osoby dysponujące taką sumą wolą poddać się operacji za granicą od razu, a nie za osiem miesięcy, bo tyle obecnie wynosi okres oczekiwania na zabieg refundowany przez NHS.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjscy nauczyciele korzystają z translatora Google, aby porozumieć się z dziećmi imigrantów
NastępnySklep charity w Hampshire sprzedał bransoletkę wartą 1500 £ za jedyne 1.99 £