Start Southampton Lekarze rodzinni w całym hrabstwie cierpią z powodu złego stanu zdrowia psychicznego

Lekarze rodzinni w całym hrabstwie cierpią z powodu złego stanu zdrowia psychicznego

315
0

Personel w przychodniach lekarzy rodzinnych w Hampshire cierpi z powodu złego stanu zdrowia psychicznego z powodu „lawiny pacjentów”.

Rzecznik prasowy Hedge End Medical Centre przy Lower Northam Road wypowiedział się o przytłaczającej presji, z jaką obecnie muszą sobie radzić lekarze pierwszego kontaktu, gdy pacjenci mają trudności z rezerwacją wizyt. Przychodnia podjęła się pomocy swoim pracownikom i innym lekarzom rodzinnym w okolicy i zachęca pacjentów do sprawdzania informacji online w celu ułatwienia oczekiwania.

„Mamy naprawdę wspierającą grupę pacjentów, ale są oni, co zrozumiałe, sfrustrowani problemami z umówieniem się na wizytę do lekarza rodzinnego” – powiedzieli.

„Zaobserwowałem wzrost problemów ze zdrowiem psychicznym wśród pracowników w całym zespole, którzy zmagają się z lawiną zwiększenia potrzeb pacjentów, i były dni, w których również byłem całkowicie przytłoczony”.

Dane z CCG wykazały, że w Hampshire i Isle of Wight w lipcu 2021 r. odbyło się prawie 400 000 wizyt u lekarza rodzinnego, oprócz prawie 380 000 wizyt z innymi specjalistami pracującymi w przychodniach lekarzy pierwszego kontaktu.

PoprzedniBadanie MyGlazing.com na temat zielonych gospodarstw domowych w Southampton
NastępnyMieszkańcy Hampshire zachęcani do rezerwacji szczepień przeciwko grypie