Start Polecane Lekarze rodzinni pod presją. Pandemia powoduje gwałtowny wzrost obciążenia pracą

Lekarze rodzinni pod presją. Pandemia powoduje gwałtowny wzrost obciążenia pracą

376
0

Nowe dane opublikowane przez NHS ukazały „bezprecedensowy popyt”, który doświadcza środowiska lekarzy rodzinnych w Hampshire, zmagającego się z problemami spowodowanymi pandemią.

Problemy obejmują brak lekarzy rodzinnych, rosnącą liczbę osób z problemami zdrowia psychicznego oraz konieczność monitorowania stanu pacjentów znajdujących się na listach oczekujących w szpitalu. Lekarze rodzinni również pracują nad ogromnymi zaległościami w rutynowych wizytach, które narosły podczas kryzysu Covid.

W zeszłym miesiącu liczba wizyt oferowanych w Hampshire wzrosła o 16,4% w lipcu w porównaniu ze średnią regionalną wynoszącą 11,8%. W tym samym okresie liczba e-maili, rozmów telefonicznych i spotkań wideo wzrosła o 132%.

Na początku tego miesiąca Waterfront i Solent Surgery w Hythe zostały skrytykowane po opublikowaniu w Internecie żądań pracowników. Przychodnia wykazała, że ​​6 sierpnia odebrała 909 telefonów do 8.18 rano, co określiła jako „zwykły poranek” w praktyce ogólnej.

Pacjenci za pośrednictwem mediów społecznościowych, zarzucili przychodni, że poczuli się jakoby sprawiali kłopot, ale placówka odpowiedziała, że ​​personel pracował tak ciężko, jak tylko mógł.

Teraz Lokalne Komitety Medyczne Wessex (LMC), reprezentujące lekarzy pierwszego kontaktu w Hampshire i innych częściach południa, nalegają, aby pacjenci byli bardziej wyrozumiali.

PoprzedniTroje dzieci uratowanych na plaży Lepe w New Forest
NastępnyProgram dotyczący uchodźców z Afganistanu zostanie szczegółowo opisany przez rząd Wielkiej Brytanii