Start Polecane Lekarze namawiają do wykonania badań na raka, jeśli wystąpią objawy

Lekarze namawiają do wykonania badań na raka, jeśli wystąpią objawy

504
0

Dane NHS pokazują, że każdego roku u ponad 25 141 osób na południowym wschodzie diagnozuje się raka jamy brzusznej lub raka urologicznego.

Okazuje się, że 60 procent ludzi obawia się obciążenia NHS, a 49 procent twierdzi, że opóźniłoby zasięgnięcie porady medycznej w porównaniu z sytuacją sprzed pandemii.

Teraz dyrektor medyczny NHS na południowo-wschodnią Anglię wzywa osoby z potencjalnymi objawami raka do zgłaszania się. Apel wspiera rozpoczętą niedawno kampanię „Pomóż nam, pomóż sobie”, której celem jest podnoszenie świadomości na temat objawów związanych z rakiem w okolicy brzucha, nowotworami urologicznymi i rakiem płuc.

Vaughan Lewis, dyrektor medyczny NHS na południowym wschodzie, powiedział: „Dzięki ciężkiej pracy personelu NHS jesteśmy z powrotem na dobrej drodze ze skierowaniami na leczenie raka, więc niezależnie od tego, czy Ty lub ktoś bliski ma rutynową wizytę, czy potencjalne objawy raka, nie zwlekaj, przyjdź i poddaj się badaniu – lepiej zbadaj się wcześniej aby jakikolwiek przypadek nowotworowy był łatwiejszy do wyleczenia. Jesteśmy otwarci i gotowi leczyć osoby z potencjalnymi objawami raka.”

PoprzedniImpreza modowa na ulicach Southampton w ten weekend
NastępnyNieszczepiony personel NHS Southampton zostanie przeniesiony