Start Wiadomości Lekarze apelują o nałożenie 20% podatku na napoje słodzone i dofinansowanie do...

Lekarze apelują o nałożenie 20% podatku na napoje słodzone i dofinansowanie do kupna owoców i warzyw

1550
0

Brytyjscy lekarze naciskają rząd, aby nałożył 20-procentowy podatek na napoje słodzone, co miałoby również wpłynąć pozytywnie na walkę z otyłością wśród mieszkańców Wysp.

British Medical Association (BMA) wydało raport, który ponagla ministrów do podniesienia podatku na napoje słodzone i przeznaczenia wygenerowanego w ten sposób dochodu na dofinansowanie do sprzedaży owoców i warzyw. Podczas gdy przetworzone jedzenie wydaje się tanie, ceny świeżych owoców i warzyw podskoczyły o 30% od roku 2008.

BMA chce, aby na kupno napojów słodzonych, energetyzujących oraz koncentratów owocowych, które są kaloryczne, jednak nie posiadają wartości odżywczych, nałożyć wyższy podatek. Większość napojów gazowanych sprzedawanych w puszkach mieści dziewięć lub nawet więcej łyżeczek cukru.

Zgodnie z szacunkami BMA w ciągu 15 lat jedna trzecia mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie miała problemy z nadwagą, a uboga w wartości odżywcze dieta będzie przyczyniać się do śmierci 70 tysięcy osób rocznie, co z kolei wygeneruje straty dla NHS w wysokości 6 miliardów funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPrzed nami załamanie pogody, po którym nastąpi powrót jeszcze większych upałów
NastępnyRewolucja w systemie. Test „Life in the UK” obowiązkowy dla wszystkich