Start Polecane Ławki w centrum Southampton przekształcone w dzieła sztuki

Ławki w centrum Southampton przekształcone w dzieła sztuki

619
0

Szesnaście ławek w centrum Southampton zostało przekształconych w dzieła sztuki. Ławki, które zostały zainstalowane wzdłuż Above Bar Street, zostały zrewitalizowane przez lokalnych artystów.

Projekt BENCH to partnerstwo pomiędzy Business Improvement District (BID), GO! Southampton i Galerią Showcase Uniwersytetu Solent. Kampania jest odpowiedzią na ciągłe ograniczenia w mieście, które uniemożliwiają dostęp do przestrzeni artystycznych i widowiskowych. Projekt jest wspierany przez Radę Miasta Southampton, Balfour Beatty i fundusz odpowiedzi na COVID-19 na Solent University.

Do wykonania dzieła zrzeszono szereg lokalnych artystów. Dzięki pomysłowi stare ławki zyskały nowe życie dzięki różnorodnym stylom i motywom, uzyskując imponujący efekt.

Projekt BENCH jest częścią serii publicznych inicjatyw artystycznych prowadzonych, zlecanych lub wspieranych przez GO! Southampton w ramach trwającego planu odbudowy centrum miasta, doskonale wpisującego się w wizję brytyjskiego City of Culture 2025, aby uczynić sztukę i kulturę bardziej dostępnymi dla społeczności poprzez współpracę partnerską, taką jak ta.

PoprzedniCovid-19: Szpitale pod presją w obliczu rosnącej liczby przypadków koronawirusa
NastępnyZoo zostało ponownie częściowo otwarte, pomimo restrykcji poziomu 4