Start Wiadomości Łatwy dostęp do broni przyczyną wzrostu przestępczości w Szkocji

Łatwy dostęp do broni przyczyną wzrostu przestępczości w Szkocji

876
0

Narodowa Agencja ds. Zbrodni przeprowadziła badania, z których wynika, że łatwy dostęp do broni palnej ma wpływ na wzrost przestępczości w Szkocji.

Zagrożeniem są przede wszystkim zorganizowane grupy przestępcze, który w łatwy sposób pozyskują broń palną. Mimo zwiększonej kontroli policji i służb bezpieczeństwa, gangi są realnym zagrożeniem dla mieszkańców Szkocji. Mówi się, że zorganizowane grupy są gotowe do użycia broni w miejscach publicznych.

– Pomimo niedawnych konfiskat broni palnej, ocenia się, że organizacje przestępcze nadal mają łatwy dostęp do broni palnej, którą niektórzy mogą chcieć wykorzystać w miejscach publicznych – powiedziała sędzina Lady Stacey.

Według badań, aż 2/3 gangów, działających w Szkocji zajmuje się handlem narkotykami z Hiszpanią, Holandią oraz Chinami, gdzie się zaopatrują, by finalnie nielegalne substancje znalazły się na terenie Szkocji. Ponadto, Liverpool jest głównym źródłem dostaw narkotyków do Szkocji ze „znaczącymi powiązaniami” między gangami przestępczymi w tych dwóch obszarach.

Zorganizowane grupy przestępcze są również zamieszane w handel ludźmi w całej Szkocji, a ofiarami takiego handlu na tle seksualnym są głównie kobiety z Rumunii i Słowacji.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton jednym z najbardziej obserwowanych miast w Wielkiej Brytanii
NastępnyPrzygotowania do książęcego ślubu. Charlotte i George w orszaku