Start Wiadomości Landlordzi zostaną zmuszeni do zapewnienia podstawowych sprzętów kuchennych wynajmującym

Landlordzi zostaną zmuszeni do zapewnienia podstawowych sprzętów kuchennych wynajmującym

986
0

Brytyjscy parlamentarzyści chcą cofnąć licencję tym landlordom, którzy nie zapewnią podstawowych sprzętów kuchennych swoim najemcom, takich jak lodówka czy kuchenka.

Działające na terenie Wielkiej Brytanii banki żywności poinformowały o tym, że osoby, które do nich przychodzą, bardzo często nie są w stanie zrobić sobie ciepłych posiłków w wyniku braku podstawowego wyposażenia kuchni w wynajmowanych przez nich domach.

W mieszkaniach dostępne są zazwyczaj jedynie mikrofalówki, bez płyty elektrycznej, czy lodówki. Z ostatnich danych wynika, że w Wielkiej Brytanii wzrasta zapotrzebowanie na banki żywności w wyniku zwiększającego się odsetka ludzi ubogich.

W tym tygodniu ma zostać opublikowany raport krytykujący Ministerstwo Pracy i Emerytur za opieszałość w realizowaniu swoich obietnic złożonych w ubiegłym roku dotyczących wprowadzenia ulepszeń do systemu opieki socjalnej.

Na raport zareagowali już parlamentarzyści, jednym z nich był Frank Field z ramienia laburzystów, który powiedział: „Jeśli jesteś już pod kreską i musisz czekać kolejne 13 tygodni na zasiłki, to sytuacja ta jest nie do zaakceptowania”. Parlamentarzyści chcą wymusić na landlordach, aby zapewnili swoim najemcom podstawowe sprzęty w wynajmowanych mieszkaniach.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni„Powstrzymam waszych specjalistów przed ucieczką na Wyspy” – obiecuje Cameron
NastępnyPielęgniarki i pielęgniarze będą pierwszymi imigrantami, których dotknie redukcja Camerona