Start Coronavirus Kwarantanna hotelowa. Dziś pierwsze meldunki

Kwarantanna hotelowa. Dziś pierwsze meldunki

837
0

Wszyscy obywatele Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy przybywają do Anglii po pobycie w kraju wysokiego ryzyka Covid, muszą teraz poddać kwarantannie w hotelach.

„Czerwona lista” 33 krajów obejmuje Portugalię, Brazylię i RPA.

Te nowe przepisy, które mają na celu zatrzymać Covid warianty wjazdu do kraju, stosuje się do przybyłych, którzy zostali w jednym z tych miejsc, w ciągu ostatnich 10 dni. Będą musieli dokonać wcześniejszej rezerwacji i zapłacić 1750 funtów, aby spędzić 10 dni kwarantanny w hotelach objętych sankcjami rządowymi. To pokrywa koszt hotelu, transportu i testów.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że pojawienie się nowych wariantów oznacza, że ​​rząd „musi pójść dalej” z ograniczeniami dotyczącymi podróżowania. Do tej pory zawarto umowy z 16 hotelami, zapewniając 4963 pokoje dla nowego systemu kwarantanny, a dalsze 58 000 pokoi znajduje się obecnie w stanie gotowości. „Przepisy wchodzące w życie dzisiaj wzmocnią system kwarantanny i zapewnią kolejny poziom bezpieczeństwa przed nowymi wariantami na granicy” – powiedział Hancock. Sekretarz zdrowia dodał, że środki są „ważne dla ochrony naszego programu szczepień”. 

W międzyczasie wszyscy podróżni przybywający do Szkocji z zagranicy drogą powietrzną – a nie tylko ci z 33 krajów „wysokiego ryzyka” – muszą teraz udać się do hoteli kwarantanny. Osoby podróżujące z krajów znajdujących się na czerwonej liście do Walii i Irlandii Północnej będą musiały zarezerwować i opłacić kwarantannę w Anglii, ponieważ żadne z tych miejsc nie ma bezpośrednich lotów międzynarodowych.

Każdy pasażer, który ma przebywać w hotelu kwarantanny w Anglii, musi z wyprzedzeniem zarezerwować pokój online, korzystając z portalu rządowego. Dodatkowa opłata za jedną dodatkową osobę dorosłą lub dziecko w wieku powyżej 12 lat wynosi 650 GBP, a na dziecko w wieku od 5 do 12 lat 325 GBP. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDVSA proponuje zmianę przepisów dotyczących prawa jazdy
Następny12-letni chłopiec przyznał się do zniszczenia autobusów w Southampton