Start Wiadomości Które uniwersytety oferują największe wsparcie finansowe?

Które uniwersytety oferują największe wsparcie finansowe?

1086
0

Uniwersytety przeznaczają olbrzymie kwoty na stypendia – 400 milionów funtów w 2014 roku. Co ciekawe do tej pory nie ma jeszcze żadnego dowodu na to, że poziom finansowego wsparcia dla studentów ma jakikolwiek wpływ na ich wybór uczelni.

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy – zdaniem Gill Wyness z London School of Economics – jest to, że studenci mają na ten temat za mało informacji. „Studenci nigdy nie mieli możliwości porównania tego, do czego są uprawnieni.

Niezbędne informacje na ten temat można uzyskać tylko przez wyszukiwanie na stronach konkretnych uniwersytetów” – powiedziała Wyness. Studenci muszą mierzyć się z wysokimi kosztami utrzymania, dlatego wiedza na temat stypendiów jest bardzo pomocna.

„Niektóre z uniwersytetów oferują tysiące funtów wsparcia, które jest bezzwrotne” – dodaje Wyness. Gdy w 2006 podwyższono czesne, uniwersytety zostały pouczone, aby przeznaczały 10% z tych sum na stypendia dla najbiedniejszych studentów.

Podczas gdy uczelnie ustanawiają zasady co do wysokości stypendiów, Students Loans Company jest odpowiedzialna za wypłacanie stypendiów do jakich się kwalifikują dani studenci.

Gdzie są najwyższe stypendia?

Jeśli weźmiemy pod uwagę wysokość stypendiów, to „najbiedniejsi studenci otrzymują najwięcej na elitarnych uniwersytetach”, twierdzi Wyness. Dzieje się tak dlatego, że na elitarnych uczelniach biedni studenci są rzadkością. „W wielu przypadkach system tworzy nierówność.

Studenci z taką samą sumą dochodów rodziców, mogą otrzymywać zupełnie inne kwoty w stypendiach, co jest akurat związane z tym, na jakim uniwersytecie studiują” – mówi Wyness.

Przy rocznym dochodzie rodziców od 0 do 16 tysięcy funtów najwyższe stypendium dostają studenci Imperial (6,000 funtów), Oxfordu (4,000 funtów), London School of Economics (4,000 funtów), Cambridge (3,500 funtów) czy Bath (3,000 funtów).

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniEdukacja dorosłych w Wielkiej Brytanii
NastępnyCameron studzi kontrowersje wokół referendum: „Publiczne pieniądze nie sfinansują kampanii”