Start Wiadomości Książę William rezygnuje z pracy

Książę William rezygnuje z pracy

1092
0

Drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, książę William, zamierza zrezygnować z pracy, aby poświęcić więcej czasu rodzinie i obowiązkom, donosi „Daily Mail”.

Swoją pracę w East Anglian Air Ambulance książę William rozpoczął w 2015 roku. Wszystko jednak wskazuje na to, że swoją karierę pilota śmigłowca ratowniczego zakończy najpóźniej latem. Od września bowiem William wraz z Kate i dziećmi ma przenieść się do pałacu Kensington w Norfolk, gdzie George pójdzie do przedszkola, a Charlotte do żłobka.

„Daily Mail” informuje, że rezygnując z pracy zarobkowej, William stanie się członkiem rodziny królewskiej na pełen etat. Warto podkreślić, że wszystkie dotychczasowe dochody książę przekazywał na cele charytatywne. Jednak mówi się, że William nie zamierza przejąć więcej obowiązków królewskich, niż jego ojciec Karol.

– Wie, że Karol zostanie królem pewnie dopiero po siedemdziesiątce i nie chce sprawiać błędnego wrażenia, że próbuje wypchnąć go z kolejki do tronu – powiedziało anonimowe źródło tabloidu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWielka Brytania jest gotowa na twardy Brexit
NastępnyPremier May pojawi się na okładce pisma o modzie