Start Polecane Książę William obawia się wpływu „bohatera NHS” na zdrowie psychiczne

Książę William obawia się wpływu „bohatera NHS” na zdrowie psychiczne

573
0

Książę Cambridge ostrzegł przed potencjalnym wpływem na zdrowie psychiczne wywołanym okrzyknięciem pracowników NHS „bohaterami” podczas pandemii koronawirusa.

Książę William powiedział, że pochwała może zniechęcić pracowników do szukania wsparcia, ponieważ odczuwają presję, by wyglądać na „silnych”. – Myślę, że musimy bardzo uważać na język, którego używamy – powiedział w klipie pokazanym w One Show BBC. Książę wezwał społeczeństwo do zlikwidowania luk tam, gdzie szpitale nie mają dobrych sieci wsparcia personelu.

Podczas pandemii książę prowadził rozmowy wideo z personelem szpitala, opiekunami i innymi osobami na linii frontu. Powiedział, że martwi się, że niektórym pracownikom trudno jest rozmawiać o ich problemach.

W wideoklipie książę powiedział, że pracownicy NHS muszą się troszczyć o siebie, aby przeszli przez to silni, a pandemia nie pozostawiła po sobie złamanego personelu NHS. – Powinni być słusznie okrzyknięci supergwiazdami, odważnym i wspaniałym personelem, ale jestem bardzo świadomy z punktu widzenia zdrowia psychicznego, że niektórzy z nich mogą tego nie udźwignąć – dodał.

– Gdy czują, że kiedy mają już tę metkę bohatera, nie mogą się już załamać, a zatem nie mogą prosić o wsparcie, muszą być tym silnym filarem siły, podczas gdy faktem jest, że to czego naprawdę potrzebujemy, to przykłady pozytywnego zdrowia psychicznego. – powiedział książę.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNational Trust ponownie otworzy ogrody i parki
NastępnyRyanair reaktywuje 40 proc. połączeń od 1 lipca