Start Southampton Ksiądz zawieszony po kontakcie seksualnym w małoletnią

Ksiądz zawieszony po kontakcie seksualnym w małoletnią

966
0

Ksiądz z parafii Emsworth w hrabstwie Hampshire został zawieszony, po tym jak dochodzenie wykazało, że miał kontakt seksualny z małoletnią. Do wydarzeń doszło w Londynie w latach 90. – informuje BBC News.

Funkcjonariusze aresztowali wikarego w styczniu 2015 roku po informacjach o rzekomych przestępstwach, które miały miejsce za czasów jego służby w Islington w 1995 roku.

Policja nie wniosła oskarżeń do prokuratury, jednak wewnętrzne dochodzenie kościelne wykazało, że duchowny dopuścił się zakazanych czynów względem 16-latki. Z dokumentów wynika, że był to incydent o charakterze seksualnym z osobą niepełnoletnią i pocałunek dwa dni później.

Postępowanie podważyło zaufanie do Sayersa, w związku z czym został zawieszony na okres pięciu lat przez Kościół Anglii. Biskup Londynu Richard Chartres oznajmił, że wikary był zaangażowany w sytuacje, które nie powinny mieć miejsca zarówno ze względu na funkcję księdza jak i żonatego mężczyzny.

– Wierzę moje zachowanie w 1995 roku było złe i poniżej wszelkich standardów, jakie są wymagane od chrześcijanina. Wyrażam ubolewanie z powodu całej sytuacji i jej konsekwencji – napisał w oświadczeniu Sayers.

Parafianie wikarego wspierają go i liczą na inny obrót sytuacji. – Oczywiście, Kościół ma swoje zasady, ale także wiele mówi o łasce i przebaczeniu – powiedział jeden z nich, Norman Peers. – Hierarchowie odwrócili się od niego po tylu latach służby – dodał.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOstrzeżenie pogodowe dla Hampshire przedłużone
NastępnyRośnie poparcie dla Unii Europejskiej. Według ekspertów to efekt Brexitu